Mükemmel Bir Aşk Analojisi: Yürüyen Yol

Aşk kavramı dünya üzerinde sanıyoruz ki en çok tanımı yapılan şeylerden biridir. Ancak o kadar tanıma, şarkıya, şiire, romana, uğrunda telef olan onca insana rağmen hala ne olduğu hala tam olarak anlaşılmış değil. Biz de bu kanayan yaraya bir çare bulabilmek için PlatoNYX editörleri olarak kafa kafaya verdik herkesin anlayabileceği basitlikte ve nitelikli bir aşk tanımı bulmaya çalıştık. Elbette amacımız “aşk bir sudur, iç iç kudur” gibi bir tanım yapmak olmadığı için, biz aşkı bir analoji (benzetme) ile anlatmaya çalıştık. (Analoji neydi? Analoji emekti.) Evet, hazırsak başlayalım.

YÜRÜYEN YOLLAR

Özellikle hava alanlarında yoğun kullanım alanı olan “yürüyen yollar” (bu şeye böyle isim verildiğini bilmiyorduk, mantıklı bir isim olmuş ama yine de bir tuhaf) aşkı anlatmaktaki analojimizin temel noktası olacak. Elinizde bavullarla tüm alanda değil ama arada bir karşınıza çıkan o yürüyen yollar nasıl da kolaylaştırıyor değil mi işinizi? Hatta bir çoğumuz “Yahu tüm alanı bunlarla donatsalar olmaz mı, niye yürüyoruz biz?” diye düşünmüşüzdür, biz şahsen tüm fiziki imkansızlıklarına, arada üstünden atlanması gerekecek olmasına rağmen destekliyoruz, her yerde bunlardan olsun. (Miskin hareket engellenemez.)

AŞKA YÜRÜYEN YOL

İşte “aşk” dediğiniz o duygu, hayatınızın tüm alanların bir anda yürüyen yollarla donatılmasıdır.

O yürüyen yol olmadan da gideceğiniz yere varabilir misiniz? Evet. Ama o olduğunda daha rahat, konforlu ve keyifli oluyor değil mi? İşte aşk da varlığıyla böyle bir imkan sunar size; aşk olmadan da yaşanır hayat elbet ama aşk ile her şey daha bir kolaylaşır ve keyifli hale gelir.

Peki ya bavullarınız? İşte yürüyen yollar esas elinizde bagajınız var ise bulunmaz bir nimettir; yürüyen yoldayken o bagajları taşımadan varmak istediğiniz yere kadar gidersiniz. Peki, geçmişten gelen ve sırtınızda taşıdığınız duygusal bagajlarınız? Aşk da aynı yürüyen yol gibi o yükleri sizin adınıza taşır, sizi bir süreliğine o yükten kurtarır, rahatlatır.

Özellikle yürüyen yolda durmak yerine yürüseniz, o sırada oluşan o “üstünlük” hissi, 1 adımla 5 metre yol alıyor olmanın verdiği o haz da aynen aşkta mevcuttur; aşk ile beraber kendinizi güçlü, hızlı ve daha iyi hissedersiniz.

Yürüyen yol bitip de normal yola geçtiğinizde ilk bir kaç adımdaki o afallama hali de aşkın bitişini çok güzel anlatır; aşktan çıkınca o ilk bir kaç adım zordur, afallatır insanı ama 3-5 adım sonra normal yürüme ritminize ve hayatınıza devam edersiniz.

Yani özetle, siz her yürüyen yolu kullandığınızda kısa bir aşk simülasyonu yaşıyorsunuz, haberiniz yok.


Email this to someoneShare on Google+Pin on PinterestShare on StumbleUponShare on FacebookTweet about this on Twitter

Sorularınız mı var?

Sizi dinliyoruz..

Gönderiliyor

info@platonyx.com | İstasyon Yolu Sk. No: 3 Maltepe - İstanbul

©2017 PlatoNYX

Kullanıcı Sözleşmesi | Gizlilik Sözleşmesi

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?